Hava Temizleme Cihazı

Doğal Bir Nefes İçin ''DEFENDER'' i Tercih Edin...

NEDEN DEFENDER'İ TERCİH ETMELİSİN?

Hava Temizleyici, vaktimizin % 90’ını kapalı mekanlarda geçirdiğimiz düşünüldüğünde sağlığımız için çok önemlidir. Ancak hava temizleme makinası alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Hava temizleme aletinin ozon üretmemesi gerekmektedir. Ozon üreten hava temizleme aletleri sağlığımız için tehlike oluşturabilir. İyonizer hava temizlik makinaları, havadaki partiküllleri elektrik yükleyerek yüzeylere yapıştırırlar ve filtre etmezler. 

  • Hava temizleyiciler içinde Defender FDA onayına sahip bir hava temizleme sistemidir. 
  • Antibakteriyel hava temizleme sistemi olduğu laboratuar deneyleriyle kanıtlanmıştır.
  • ULPA filtresi sayesinde 0,1 mikronda yüzde yüze yakın başarı sağlayan bu hava temizleme makinesi, hava dezenfeksiyonu ve hava sterilizasyonu konusunda son derece başarılıdır.
  • Ozon üretmeyen, aksine havadaki ozonla birlikte 300’ün üzerinde gazı filtre eden bir hava temizleyicisi olan Defender, Hava temizleme sistemleri arasında farklı bir yere sahiptir. 


Defender Test Sonuçları Bakteri Filtreleme Etki Testi (BFE) : Filtre başarısını belirlemek için standart bir testtir. Test, Nelson Laboratuarlarında bir Medi-Filtre kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Test Sonucu : Defender’in %99.999 BFE’ye sahip olduğu görülmüştür. Havadaki Moleküler Kirlilik (Sigara Dumanı) (AMC) Testi : Sigara dumanı ve diğer ev kokularını yok etmek için üretilen hava temizleyiciler için standart bir testtir. Tulsa Üniversitesi Çevresel Araştırmalar ve Teknoloji Merkezi’nde Enviropure ® Karbon Filtre kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Test Sonucu : Enviropure® Karbon Filtre, sigara dumanını temizlemekte yüksek oranda etkilidir (en yakın test cihazından iki kat daha etkili temizlemiştir)

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Testi (Test Sonucu)

Alerjen Filtreleme Etkisi Testi (Test Sonucu)


Test, İç Mekan Hava Çözümleri’nde yapılmıştır. Test edilen alerjenler: kedi alerjeni, ev akarı alerjeni, hamamböceği alerjeni, köpek alerjeni. 

Test Sonucu : Tüm alerjenler cihazların tespit limitinin altında çıkmıştır (0.000000001/gram).

Temiz Hava Devir Hızı (CADR) Testi : “Elektrik Kablolu Ev Tipi Taşınabilir Oda Hava Temizleme Cihazlarının Performansını Ölçmekteki Amerikan Milli Standardı.” Test Intertek Test Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmiştir. CADR sonuçları, bir cihazın performansının standart değerlere yakınlığını belirten sayılardır. Defender için CADR sonuçları duman, toz ve polen kullanılarak yüksek, orta ve düşük hızlarda alınmıştır:

  • Duman, yüksek hız – 193 CFM
  • Toz, yüksek hız – 193 CFM
  • Polen, yüksek hız – 196 CFM